Taky jste po něm už zatoužili, ale máte pocit, že oblek na míru je výsadou obchodníků domlouvající milionové kontrakty? A ve vašem případě by šlo o výstřelek nebo přehnaný luxus?

Oblek na míru není luxus jen pro vyvolené

Gentleman zamíří do obchodu s pánskou módou často proto, že prostě musí. Důvodem je termín promoce nebo svatby, kde má figurovat v roli pána svědka. Při ostýchavém pohledu do skříně totiž jasně vyjde najevo, že ten jediný tmavý oblek ještě z dob teenagerských tanečních už módně či velikostně definitivně umřel.

V obchodě s konfekcí to pak vypadá nějak tak, že si muž do kabinky odvleče tři pět ramínek s několika typy pánských obleků své velikosti. Často se necítí stoprocentně ani v jednom z nich. Ale říká si, že od formálního oblečení asi nelze čekat pohodlí chino kalhot a bavlněné mikiny s rapperskou kapucí.

Pravda. V pánském obleku není metou cítit se sametově jak v pyžamu. V obleku se má chlap cítit jako frajer, co mu patří jakýkoli prostor, kam vstoupí! No a už jen pro tento pocit je hřích aspoň jeden oblek na míru v almaře nemít…

Rituál moderního muže

Upravený konfekční oblek svou službu jistě splní. Pokud ale chcete zakusit oblekové pohodlí, dopřejte si oblek na míru. Nejenže můžete uplatnit do posledního detailu svůj osobní vkus (a to včetně barvy nití na obšití knoflíkových dírek nebo personalizované podšívky s motivem bicyklu). Jste doslova spoluautorem výsledného díla: rozhodujete o barvě obleku, vzor na podšívce, střihu, nadiktujete si monogram, knoflíky, tajnou kapsičku uvnitř saka.

U konfekčních obleků se ku příkladu většinou šijí širší rukávy, aby se do nich nasoukala co největší paleta pánů bez ohledu na obvod bicepsu. Nepadnoucí, příliš široké rukávy ale nevypadají nikdy dobře!

Někdy se majitel s oblekem tak sžije, že po mnohaleté službě se obleku např. prošoupe podšívka. Ani nemusíte být fanda udržitelnosti, kvalitní oblek by byla škoda malicherně vyhodit. Šikovný krejčí prostě vymění podšívku a oblek slouží spokojenému majiteli dál.

Proč vlastně oblek z konfekce často nesedí?

Málokdo z nás se narodil do konfekčního těla, málokdo z nás je zcela souměrný. Nemusí jít hned o jednu ruku delší než druhou. Během života si např. vytvoříme zlozvyk a jedno rameno máme kapánek vystrčené… Takové vady může oblek z rukou krejčího skvěle potlačit a zamaskovat.

Pokud je to vaše první šití na míru, volte určitě jednobarevný kousek – tmavě modrá, šedá či černá barva, univerzální pro každou příležitost. V materiálech dejte přednost vlně nebo směsové látce (mohér, hedvábí nebo kašmír s převahou vlny).

Domluvte si schůzku z krejčím v našich salonech.