Podívejte se na TOP 10 vousáčů z oblasti světového sportu

Sportovní výkony jdou stranou, hlavním měřítkem úspěchu v tomto výběru top sportovců jsou totiž vousy!

Zapátrali jsme v minulosti i současnosti a vybrali zástupce z různých sportovních odvětví, které si bez vousů snad ani nejde představit. Chybí vám ve výběru váš oblíbený vousáč? Pište do komentářů na instagramu @barbershouse.cz, kdo patří do vaší topky!

 

1. Kimbo Slice

Kimbo Slice, pravým jménem Kevin Ferguson, nesmí v našem žebříčku chybět. Tento profesionální MMA zápasník a boxer supertěžké váhy byl znám hlavně  pro svoje tvrdé pěstní souboje. Ve své době byl velmi oblíbeným sportovcem, prezident UFC ligy Scott Coker se o něm vyjadřoval jako o jemném obrovi a oddaném otci svých šesti dětí.

 

2. Jakub Voráček

Vousy a hokej, to prostě jde dohromady. A pokud máme vybrat jednoho hokejového vousáče, musí to být právě český rumcajs Jakub Voráček. Hokejový útočník aktuálně hrající za klub Philadelphia Flyers, kapitán českého týmu na letošním mistrovství světa v ledním hokeji a otec dvou synů patří k elitním hráčům NHL, navíc je to podle nás sympaťák od pohledu 😊.

 

3. James Harden

Nejen svými fenomenálními výsledky, ale také nepřehlédnutelnou vizáží je tento basketbalista světově známým sportovcem. V roce 2019 se James dostal do výběru 100 nejvíce vydělávajících sportovců světa, zveřejněných časopisem Forbes.

 

4. Dallas Keuchel

Nepřehlédnutelným na hřišti je i tento jednatřicetiletý baseballista. Přestože tvoří precizně upravený vous nedílnou součást jeho image, nechal se Dallas slyšet, že je ochoten vous oholit, pokud by měl přestoupit do klubu The Yankees – tento klub totiž zakazuje svým hráčům vousy nosit a oholená tvář by proto byla nutným opatřením. Dallas Keuchel však za tým nakonec nikdy nehrál.

 

5. Brett Keisel

Brett Keisel, hráč amerického fotbalu, se pyšní snad nejhustějším porostem brady na světě a taky jej s plnou hrdostí dával na odiv. V roce 2013 se však svojí pýchy vzdal pro dobrou věc a oholil se na akci Shear Da Beard fundraiser Thursday night, na které se vybírali peníze na boj proti rakovině. Klobouk dolů!

 

6. Conor McGregor

Zde je veškerý komentář nadbytečný. Světoznámý bývalý šampion UFC a bojovník MMA si potrpí na svém zevnějšku a pečlivě upravený vous k němu bezpodmínečně patří.

 

7. David Beckham

Do výběru jsme zařadili i bývalého fotbalistu, dnes spíše celebritu, podnikatele a influencera Davida Beckhama. Jeho image následují miliony mužů po celém světě, David má dokonce vlastní kosmetickou značku House 99, která mimo jiné obsahuje i řadu na péči o vousy.

 

8. Asgeir Asgeirsson

Na skok zavítáme na Island, odkud pochází tento fotbalista s velmi originálním a nepřehlédnutelným zjevem. V tomto případě si dovolíme tvrdit, že sportovce proslavily spíše vousy než jeho sportovní výsledky.

 

9. Andres Gonzales

Náš obdiv si po právu zaslouží i tento americký golfista. Profesionálnímu golfu se věnuje již od roku 2012, ve známost ale vešel z jiného důvodu – když se opil se svým přítelem, začal tweetovat Tigeru Woodsovi s cílem se s ním osobně seznámit. Jeho pokus nevyšel, tak mu alespoň přejeme hodně štěstí v dalších sezónách a ať rostou!

 

10. Anton Krupicka

Není divu, že tento americký ultramaratonec nosí dlouhé vlasy a vousy. Ve své zlaté éře běhal přes 300 kilometrů týdně a je držitelem mnoha prvenství v amerických ultramaratonských závodech. Na holení mu prostě nezbývá čas.