Už vás několikrát napadlo nechat si ušít pánský oblek na míru? Ale zatím si stále nejste jistí, zda to není „zbytečný luxus“?

Nabídka konfekčních obleků je přece tak ohromující… Ve skutečnosti ve chvíli, kdy o šití na míru delší dobu uvažujete, byste už spíš měli shánět adresu nejbližšího pánského krejčího s dobrými referencemi. 🙂

Konfekční míry nejsou pro každého

Přesto zopakujeme jeden z častých důvodů šití na míru: ne každý gentleman má konfekční velikost. A neznamená to nutně nedostatek! Někdy má muž velmi široká ramena, vypracované bicepsy, dlouhé nohy, osvalená stehna z fitka… a sehnat oblekové sako, padnoucí košili nebo pohodlné kalhoty je rázem mission impossible. A v tu chvíli je oblek nebo košile od krejčího ideální řešení.

Co je to přesně to BE SPOKEN?

Be spoken. Už jste to slyšeli, ale co to znamená? Jednoduše řečeno oblek do posledního stehu na vaši figuru a dle vašeho vkusu. Krejčí vám ušije oblek dokonale dle vaší postavy, vámi vybraného střihu ze vzorníku a materiálu i barev, které podtrhují váš vkus a osobnost.

A co boty na míru?

To všechno už ale čeští gentlemani většinou znají jak své boty. Proto zmíníme některá fakta a „špeky“, které v pánské společenské módě a etiketě možná tak známé nejsou. Ale pánský krejčí nám s tím samozřejmě poradí.

Zajímalo nás:

Jaké zvolit boty na slavnostní události typu taneční, návštěva divadla nebo koncertu?

Na všechny společenské události vyžadující oblek to chce společenskou obuv na úrovni. To znamená mimo jiné nejen kvalitní materiál (kůži, kvalitní veganskou kůži), ale také svršek boty přišitý k podrážce, nikoli přilepený! Podrážka nesmí být gumová. Často se na těchto akcích tancuje, takže je moudré vybrat si maximálně pohodlný model. A v tuto chvíli je na zvážení, zda neinvestovat do páru šitého na míru… I to totiž pánské salony umí!

Patří pod košili podvlékací tričko nebo tílko? A jsou vůbec nutná?!

Pod kvalitní košili z přírodního materiálu, který je na těle příjemný a člověk se tak zbytečně nepotí, nejsou trička a nátělníky vůbec nutnost! (Přírodním materiálem máme na mysli bavlnu, směs s podílem bavlny, hedvábí a spol.) Pod vyštíhleným oblekem střihu slim nadělá krabatící se spodní tričko dokonce víc škody než užitku. Ale samozřejmě někteří pánové se cítí komfortně jen s tričkem/nátělníkem pod košilí a je to tak v pořádku. Z estetického hlediska není rozdíl mezi tričkem či nátělníkem – záleží výslovně na osobních preferencích.

Hodí se manžety i na běžné nošení nebo jsou vysloveně formální?

Manžety s ozdobnými knoflíčky jsou opravdu vhodné spíš na formální společenské události. V pracovním prostředí už je dnes pánové nenosí, i když na vyšší pozice se velmi hodí!

———————————————-

A ještě jsme se našeho krejčího zeptali, jak jsou na tom čeští gentlemani v případě faux pas při nošení obleku, který je sice šitý na míru, ale…:

Pane Šalando, dokážete bez přemýšlení uvést nějaký estetický prohřešek, který vidíte při nošení obleku?

„Tatínek povede dceru k oltáři, nechá si ušít oblek a velmi se diví, že i když je letní počasí, tak košile s krátkým rukávem do obleku opravdu, ale opravdu nepatří.

A také: délka rukávů u saka má být tak, aby byla vidět manžeta košile. To je ještě pro mnoho pánů velká neznámá. Ale lepší se to!“

———————————————-

Moc rádi vám dopřejeme košili, boty i oblek na míru.

K vašim službám! 🎩