Nastalo období, kdy pánové odložili pánské kabáty a spol. Módní prohřešky už tedy tak snadno neschováte. I když na sobě máte oblek na míru, i doplňky mohou zásadně ovlivnit celkové vyznění outfitu.

Můžete díky nim například utlumit formální ráz oblečení. Proto se podíváme na to, jak si pomocí doplňků můžete pomoci k dokonalému stylu nebo naopak zadělat na společenské faux pas.

Kravata

Když se řekne pánské doplňky, na prvním místě lidi napadá kravata. I tady se dá spáchat módní sebevražda: stačí uvázat příliš krátkou nebo naopak příliš dlouhou kravatu. Těžko říct, co je horší. Asi ta dlouhá kravata, plandající přes sponu pásku vulgárně až k intimním partiím… Pozor, tento trapas se pravidelně povede i vysokým politikům (včetně Donalda Trumpa). Ups. Když se vám tedy „povede“ uvázat kravatu příliš krátkou/dlouhou, prostě začněte znovu. Ta práce navíc za celkový dojem stojí…

Video návod JAK NA DOKONALÉHO WINDSORA na kravatě

Co je ale ještě horší kravatový prohřešek? Kravata na košili s krátkým rukávem v obleku. Ano, potit se v košili s dlouhým rukávem, i když slunko už slušně pálí… nic moc zážitek. Košile s krátkým rukávem se proto pochopit dá, ale jedno embargo na krátký rukáv přesto zůstává: nikdy ji nenoste do obleku!

Gentlemanova obuv

No, ano. Tímhle jsou Češi pověstní: ponožky v sandálech. Posledních několik sezon se v dámské módě vyskytl podivný fenomén ponožek nejen v sandálech, ale dokonce v lodičkách na jehlovém podpatku. Žhavý trend, ovšem o tom, zda to připadá sexy mužům… pomlčíme. Pro pánskou módu však jednoznačně platí jednou provždy – ponožky do sandálů nepatří.

Ovšem sandály jsou výhradně a pouze boty pro volnočasové aktivity (typu výlet s rodinou k rybníku nebo výšlap na Říp). V letních vedrech bezva věc, ale parádu v nich nenaděláte!

Módní faux pas můžete spáchat ale i s dokonale vybranými, drahými polobotkami. Drahé kožené společenské boty vzbudí rozpaky, pokud máte okopané špičky nebo opomínáte obuv čistit. Přitom dnes existují vychytávky jako vhlčené čisticí ubrousky na koženou obuv. Stačí mít v kancelářském šuplíku nebo v příručním boxu v autě balení těchto ubrousků. Boty vyčistí i vyživí.

Ve Vývoji se nám moc líbí pánské boty značky Bugatti.

I společenské modely mají tak nějak sportovní šmrnc!

Přijďte si vybrat k nám do brněnské prodejny…

 

Kam s notebookem…

A je to tady. Bereme si na paškál duo batoh na notebook a pánský oblek! Ano, váš fyzioterapeut by vás možná pochválil, ovšem nasadit si na krásně šitý oblek batoh… Pořád existují vkusné varianty černých futrálů přímo od výrobců notebooků či kožených tašek, kam se přenosný počítač pohodlně vejde.