Valná většina z nás už toužebně pokukuje ve skříni po sekci s kousky na jaro a léto. Jaké trendy v barvách nás čekají pro to letošní jaro 2019? Jaké kombinace budou hrát prim?

Příroda už brzo předvede promenádu jarních barev. Ale jaké barvy pofrčí v pánské módě? Značky jako Gucci pokračují v loňských trendech výrazných potisků. Loni i čeští pánové oblékali potisky tropických květin, tukanů a džungle. Na košilích, tričkách, mikinách, ponožkách… I letos na jaře a v létě si tedy můžete tyhle kousky užít. A taky poměrně živé barvy!

Korálová, barevná královna 2019 (i pro krále)

Každý rok interiéroví designeři i výrobci barev vyhlašují barvu roku. Letos je to korálová. Přesněji living coral, takže pěkně výrazná záležitost. Uvidíte ji na ženských nehtech, v interiérových show roomech na pohovkách… a také na chino gatích, pánských košilích nebo saku. Je to ideální barva pro jarní i letní outfity.

Jak (z)krotit barvy v pánském šatníku

Korálová barva i její příbuzné (růžová, vínová) vypadají fantasticky v kombinaci s béžovou. A právě odstíny béžové jsou v pánské módě letošního jara a léta v popředí. Hitem jsou saka a lehké kalhoty v barvě slonovinové kosti a dalších krémových odstínech.

Plus bílá barva bude letos hodně v kurzu. Na džínách, chino kalhotách, keckách (bílé kecky už obuli ke společenskému obleku i někteří gentlemani na předávání letošních Andělů). Třeba značka Polo Ralph Lauren poslala na jarní přehlídková mola modely v hnědých oblecích v kombinaci s bílými džínami. A nevypadalo to vůbec zle.

Své ale řeknou i další barvy: mezi pány oblíbená decentní šedá, černá, tmavě modrá klasika i kontrastní pomerančová/skořicová, která je trendy už několik sezon u dam i gentlemanů.

Komu sluší korálová, s čím ji mixnout

Snědí fešáci

Korálová je dost specifická barva. Každému nesluší. Tmavší odstíny fialové se hodí pro všechny barvy vlasů, což pro korálovou bohužel neplatí. Tmavovlasým mužům vysloveně sedne, ať už ji zvolí pro sako, košili nebo kalhoty.

Blond lamači srdcí

U světlých typů gentlemanů je ale nezbytné doplnit korálovou něčím tmavším: aby nepůsobili celkově moc světle nebo unyle. Řešením je také zvolit ostřejší odstín korálové. Bát se jí však nemusí.

Frajeři se zrzavou kšticí

Pánům se zrzavými vlasy korálová vysloveně nesluší, vypadají v ní jednotvárně, někteří naopak agresivně. Měli by se jí spíš vyhýbat. Ale můžou si korálovou užít na doplňcích: pásku, kravatě, teniskách. K tomu budou bezvadně vypadat kalhoty v barvě černé, bílé, zelené i tmavě modré.

V prodejnách Vývoje si šatník oživíte nejen v barvě living coral. Přijďte se inspirovat…