Brilliant Cut Barber Shop

Někdo vyhledává služby Barber Shopu, které poskytují výhradně muži, a to výhradně v mužském prostředí, kde nechybí ryze pánská výzdoba interiéru, láhev kvalitní kořalky atd… Jsou však muži, kteří nedají dopustit na jemné ruce ženy, ať už při úpravě vousů či při tvoření vlasového střihu. Tito muži mohou v Brně doporučit služby Brilliant Cut Barber Shopu, za kterým stojí sympatická a energická žena Ovsanna Harutyunyan.

Zajímalo nás: Jaká byla její cesta při budování vlastního Barber Shopu? A proč paní Ovsanna zvolila strategii „u nás s láskou stříhají a holí muže pouze ženy“?   

Paní Ovsanno, význam názvu Brilliant Cut by se dal přeložit na několik způsobů… který je však vašemu srdci nejbližší?

Ano, je to tak – dá se to přeložit do vícero způsobů, jak říkáte :). Název holičství mě napadl tak, že jsem se nechala inspirovat klientelou, která mi věčně chválila práci typu „perfektní střih“… proto Brilliant Cut, to je k mému srdci nejblíže. Vše se snažím dělat do posledního detailu a jsem ráda, že brilantní střih je výsledek, který vystihuje moji práci.

Jak byste si přála, aby si muži pamatovali službu a značku Vašeho Barber Shopu?

Ráda bych, aby si muži zapamatovali spojení brilantní střih a Brilliant Cut ve smyslu: To je tam, kde dělají perfektní střihy.

Brilliant Cut není Barber Shop, kde si mohu jako zákazník vybrat, zda chci služby holiče, nebo holičky. Váš tým tvoří výhradně ženy. Co vás k tomu vedlo?

Ano, náš tým je tvořen pouze ženami. A vedlo mě k tomu hodně věcí. Chci vyvrátit mýtus, že by v Barber Shopu žena neměla pracovat. Hodně lidí se v tomto u nás v Česku mýlí. Ve světě tomu tak není. Všude jsou ženy, co vedou vlastní Barber Shopy. I já jsem se snažila vnést ženského ducha do našeho oboru u nás – do České republiky. Což se povedlo… snad 🙂

Proč dělat rozdíly. Když člověk dělá svoji práci s láskou, je přece jedno, zda je muž, či žena. V restauraci také neřešíme, zda kuchyň vede šéfkuchař nebo šéfkuchařka. Z mého pohledu je tedy jedno, zda v holičství stříhá žena či muž – hlavní je to, aby byla služba odvedena kvalitně a s láskou.

Myslím, že vás to také odlišuje…

To ano 😊 A já se chtěla odlišit od jiných Barber Shopů… být v něčem jiná, je vždy výhoda. Nemám ráda stereotyp – vše to stejné dokola – lišit se od všech ostatních je ta jemná perla do našeho řemesla 🙂

Své klienty si přímo hýčkáme nejen kvalitní prací, jež vychází z lásky k řemeslu, ale také těmi nejlepšími produkty.

Brilliant Cut je tedy originální brněnský koncept Barber shopu, kde stříhají jen a pouze ženy. Co musí splňovat uchazečka o místo ve vašem týmu?

Jelikož jsem dříč, tak to samé vyžaduji od uchazeček 🙂 Pracovitost, preciznost, vytrvalost, zručnost, komunikativnost a ochotu poradit klientovi. Každý klient ocení to, když je někdo ochotný poradit s čímkoliv…  jak se střihem, tak úpravou vousů či s použitím vhodných produktů.

A na které produkty se mohou muži u vás těšit?

Používáme značky, u kterých jsme si jistí, že jsou skvělé. Máme anglické produkty, co mají ocenění GQ Awards jak na vousy, tak na vlasy. Portugalské vůně i olejíčky na vousy. Německé produkty na holení vousů dohladka a francouzské produkty, které jsou na přírodní bázi. Vlastně většina produktů, se kterými dnes pracujeme, jsou vyráběny na přírodní bázi a jsou velmi kvalitní. Ono, pokud chcete dodávat služby na vysoké úrovni, pak k perfektnímu střihu musíte používat i vysoce kvalitní produkty.

Vzpomenete si na nějakou významnou osobnost, která se svěřila do Vašich rukou?

Stříhala nebo holila jsem spoustu známých osobností… a doteď stále stříhám. Musím říci, že tento obor je zajímavý v tom, že potkáte člověka, kterého vidíte jen v médiích a najednou je u vás v křesle 😊. Měla jsem tu čest oholit dohladka třeba pana Ladislava Špačka.

Toho Ladislava Špačka?

… ano, toho Ladislava Špačka… Pan etiketa!

Paní Ovsanno, z interiéru vašeho holičství je cítit elegance, čistota… asi každý muž při vstupu pozná, že zasáhla ruka ženy 😉. Co bylo při návrhu interiéru Vaší největší inspirací? Když muž vstoupí do Brilliant Cut, co je to první, co by ho mělo napadnout?

Víte, já pocházím z Arménie… a Arménie byla pro mě vždy inspirací. Tam jsou architektura i interiérový design na vysoké úrovni. Elegance na Vás srší z každého kroku – když navštívíte místní vyhlášené podniky, zjistíte, že je nemožné se v Arménii neinspirovat 😊 Možná proto mám už odmalička eleganci ráda – v interiérovém designu a také v módě.

Říkáte, že z interiéru našeho holičství jsou cítit elegance a čistota. A to je přímo to, co by mělo jako první napadnout muže, když vstoupí k nám do holičství – elegantní a čistý prostor, kde se může na tu 1 hodinu cítit pánem všeho 😊

Jste jedna z mála žen, které se povedlo rozjet – a co víc – úspěšně provozovat vlastní Barber Shop. Co bylo na té cestě nejtěžší?

Jsem ráda, že jsem mohla něco takového rozjet a už vůbec to provozovat. Sama vím, že podnikáni v této době není vůbec lehké. Nejtěžší bylo asi najít ten správný prostor, to správné umístění – co nejblíže k centru města, a hlavně s parkováním.

Základ takového podniku je vždy v tom – mít parkování pro klienty, protože snad každý klient ocení, když nemusí kroužit 10x kolem a hledat parkovací místo. Proto je u našeho holičství parkování zajištěno – přímo naproti přes ulici je hlídané veřejné parkoviště. Takže se klienti o své mazly nemusí bát 😊

Když se ohlédnete… na co jste nejvíce hrdá?

Jsem hrdá na to všechno, co se tu udělalo – z ničeho to něco. Rok práce na prostorách. To byl rok dřiny, aby to vypadalo v našem Barber Shopu tak, jak to vypadá dnes. Je to, jako kdyby Vám vyrostlo dítě před očima. A po pravdě tento podnik pro mě je takové moje dítě. Jsem hrdá na to, že jsem mohla vybudovat jméno podniku.

Ale ten největší vděk patří mé rodině, která mě ve všem podporovala, stála za mnou a stále podporuje.

Co byste poradila těm, kteří zvažují, zda si otevřou vlastní Barber Shop?

Ať se ničeho nebojí! Vážně to stojí za to – zkusit to. Ne vždy se vše hned podaří, ale když máte jasnou představu o tom, co chcete dělat a víte, že to budete dělat s láskou, pak do toho jděte po hlavě.

Děkuji Vám za rozhovor.