Poslechnout si proslov šéfa, opít se a v lepším případě si na závěr zatančit s pěknou kolegyní. I to může být příjemný způsob, jak zakončit pracovní rok. Ale není to už trochu nuda? Dali jsme dohromady pár tipů na zpestření programu, inspirujte se!

1. Exit game

Hitem posledních let jsou tzv. únikové hry, kde je skupina cca tří až šesti osob zavřena v tematickém prostoru plném hádanek, rébusů a zámků. Cílem skupiny je vyřešit všechny úkoly, získat klíč a osvobodit se. Únikové hry najdete ve skoro každém větším městě a mnohdy prostor nabízí více místností, takže lze využít jako zábavný start večírku i pro větší kolektivy.

2. Degustace s výkladem

Opít se pod záminkou zjišťování rozdílů mezi jednotlivými vzorky, to by se mohlo zalíbit většině kolegů, co myslíte? Ať už preferujete víno, rum anebo whisky, po degustaci se vám bude bilancovat nad uplynulým rokem mnohem lépe.

3. Stand up

Zbyl vám ve firmě slušný budget na vánoční večírek? Pozvěte si partičku komiků! Ti dokážou rozproudit atmosféru, pobavit vtipem anebo historkou, a zároveň vám večírek mohou moderovat. Ideální volba.

4. Sranda turnaj

Máte v týmu sportovce? Tak uspořádejte turnaj mezi kolegy. Nabízí se squash, tenis, bowling… anebo třeba šipky, stolní fotbálek či kulečník v baru 😉.

5. (Hospodský) KVÍZ

Kolik má firma celkem zaměstnanců? Jaký je nejoblíbenější alkohol šéfa? Kdo se nejvíc opil na posledním večírku? Otázkám se meze nekladou, mohou být šité na míru lidem z práce anebo ryze znalostní, kvíz můžete vymyslet sami anebo využít tzv. pub kvízové večery v místních lokálech. Hlavní je se dobře pobavit!

6. Živá hudba

Klidný jazz, rozjuchaná punkrocková kapela, kytarista s barytonem. Barová zpěvačka, pár postarších muzikantů anebo Franta ze skladu spolu s Liborem z obchodního oddělení. Vyberte si žánr, najděte vhodný prostor a pak už jen zbývá tančit až do rána.

7. Karaoke

Zná to asi každý. Po pár pivech se stáváte rockovou hvězdou, tóny lítají nahoru dolů, čím více alkoholu v žilách, tím menší zábrany při výběru písně. Bitky o mikrofon, české šlágry a skupinový zpěv (řev) je prakticky povinností. Pokud je třeba stmelit kolektiv a uvolnit atmosféru, je karaoke jasnou volbou.

8. Návštěva barbershopu 

Pokud je váš pracovní kolektiv ryze pánský, je návštěva barbeshopu tip přesně pro vás. Některé barbershopy jsou vybaveny barem, takže jde spojit příjemné s příjemným – nechat se ostříhat a probrat ten letošní rok s kolegy u panáčku něčeho ostřejšího.