Problém s košilemi je jejich častá nepohodlnost. V konkurenci s bavlněným tričkem, které jedním tahem natáhnete i jedním sundáte, to kousek plný knoflíčků vážně nemá lehké…

Achillova pata košil z regálů

Problém s košilemi je jejich častá nepohodlnost. V konkurenci s bavlněným tričkem, které jedním tahem natáhnete i jedním sundáte, to kousek plný knoflíčků vážně nemá lehké… Ale časem každý chlap většinou svou oblíbenou značku, velikost i střih najde.

Klikatá cesta ke košili na míru

Najdou se experimentátoři, kteří se časem propracují až ke košilím na míru. Někdy nic jiného nezbývá, pokud mají nekonfekční postavu, vysoké nároky na kvalitu nebo vytříbený vkus. Do toho se jen tak nějaká košile z továrny nemá šanci trefit.

Většina mužů (a to většinou těch, kteří si nikdy košili na míru šít nenechali) tuhle možnost šmahem škrtne s provařeným argumentem, že na ušití košile na míru nemají čas, peníze a nervy. Přitom pokud si najdete svého „dvorního krejčího“, ten vezme míry u první košile. Při šití těch dalších už má klientovy míry v databázi a rituál s krejčovským metrem odpadá.

Můžete si koupit drahou konfekční košili za 4 tisíce i víc a můžete mít na míru šitou košili za dva. Kupujete-li výhradně košile v konfekci, neušetříte často ani nervy. Propracovat se obchody a obrovskou nabídkou k té, která vám opravdu sedí, je často hodinová „zábava“, a ještě s výsledkem nejistým.

Výhody košile na míru

Třeba pořádně husté švy a festovní výstuhy. Extra husté švy dělají z košile kousek s dlouhou dobou dožití. Pro představu: běžné konfekční pánské košile mívají tak 4-5 stehů na centimetr. Na košili od krejčího je to plus mínus dvojnásobek. A právě proto švy jen tak nepovolí. Pořádné výstuhy se starají mimo jiné o to, že po zapnutí je límeček dokonale symetrický, nezdeformovaný.

Výhodou k nezaplacení je u košile na míru také sklon ramen a dělené sedlo. Taková košile má vzadu pod límcem a ve výši ramen uprostřed šev. Malý šev pro lidstvo, ale velký prostor pro nositelův pohyb! S takovou košilí se vám prostě nestane, že natáhnete ruce pro sklenici a ucítíte nepříjemné sevření, které vás táhne dozadu silou medvědí.

A navíc…

Je libo pořádně obšité knoflíkové dírky, knoflíky z pravé perleti nebo zpevňující klínky látky v bocích, monogram na manžetě? Nebo extra jemnou prémiovou látku, kontrastní límeček, bezchybné zpracování (opravdu) všech detailů?

Vyzkoušejte košili od Vývoje. Domluvte si schůzku s naším krejčím.