Pokud nosíte košile i 5 dní v týdnu, oceníte seznam doporučení, jak se o ně starat. Aby s nimi bylo méně práce, abyste v nich vypadali dobře. A hlavně pokud nosíte i košile na míru, pak jistě chcete, aby vám dlouhoho vydržely.

Praní

Ať už je košile z jakéhokoli materiálu, vždy jí prospěje praní maximálně na 40°C. Většinou budete do bubnu házet bavlněnou košili, takže ideální program bude právě bavlna. Pokud ale nemáte košili znečištěnou třeba od jídla nebo propocenou, bez obav zvolte i šetrnější program na citlivé prádlo. Díky tomuto něžnému přístupu se vám košile nesrazí a nebudou blednout.

Sušení

Možná znáte trik sušit košili na ramínku – méně se pomačká a usnadníte si tak následné žehlení. Nevadí ale samozřejmě ani sušák na prádlo.

Žehlení

Kdo někdy žehlil košili, už nikdy nezapomene: není to zrovna snadná disciplína! V žehlení nejvyšší liga. Co vám usnadní práci? Košile žehlete ještě lehce vlhké od praní. Ale to se špatně plánuje a košile zkrátka žehlíte, až je čas, že. Proto si každou košili před žehlením trochu navhlčete třeba pomocí rozprašovače.

Je košile na míru v něčem lepší než konfekce? Čtěte zde.

Pomoc, zmačkaná košile

Pokud doufáte, že vám poradíme, jak zabránit mačkání košil… pak vás zklameme. Většina košil je z bavlny (nebo směsi s podílem bavlny), a ta se prostě mačká. Ale mačkají se i ostatní materiály, i ty umělé. (V umělých materiálech se navíc budete zbytečně nepříjemně potit.) V létě oblíbený chladivý len se mačká zatraceně hodně. Zato bavlna mixnutá hedvábím vám v boji s žehlicím prknem trochu pomůže.

Dokonce i super kvalitní košile na míru se mačkají. Ani více, ale ani méně. Zato je fakt, že košile s vyšší gramáží se žehlí o poznání lépe. V létě, když nosíte lehké gramáže, se tedy u žehlení nadřete o kapánek víc.

 

Vyberte si u nás tu svou…