Jestli vybíráte pánský svatební oblek, možná jste už gůglili svatebními trendy pro rok 2019. A zjistili jste tak, že pro tento rok svatební trendsetteři zrovna velký odvaz nehlásí…

Jestli vybíráte pánský svatební oblek, možná jste už gůglili svatebními trendy pro rok 2019. A zjistili jste tak, že pro tento rok svatební trendsetteři zrovna velký odvaz nehlásí. Vy byste ale rádi něco okatějšího než tmavě modrou klasiku?

Osvěžení mezi klasikou

Pak jste dost možná adeptem na svatbu v barvách korálu. Společnost Pantone pro letošní rok vyhlásila barvou roku právě korálovou. Je to živá, svěží barva mořského korálu – ideální pro svatbu v jarních či letních měsících.

Parádně se kombinuje s dalšími odstíny své barevné škály jako vínovou, velmi tmavě fialovou, růžovou, lososovou… Perfektně vypadá pánský svatební oblek v hodně tmavé červené (třeba burgundy). K tomu uvázat sněhobílou košili a korálovou kravatu. Nevěsta se s ženichem sladí doplňky – třeba korálovým lakem na nehty plus kyticí temně rudých růží.

Klasika kořeněná okatou korálovkou

Pokud se vám líbí trend korálové, ale jinak chcete univerzální pánský oblek – který vám pak ještě několik let může sloužit na slavnostní příležitosti – zvolte klasický černý. A do něj uvažte výraznou kravatu v barvě korálu.

Košile může být opět bílá, ale protože ke korálové perfektně ladí krémové barvy – jako smetanová, šampaň nebo slonová kost – můžete outfit doladit právě košilí v některém z těchto odstínů.

Nevěsta se pak dle ženichovy košile může sladit sněhově bílými nebo krémovými šaty. A dokořenit outfit doplňky v korálové barvě: na střevíčkách, nehtech nebo kytici.

Není to barva pro každého

Přesto: korálová není „nová černá“. Je výrazná a každému nesluší. I když v menší míře si ji může dopřát každý. A co Vy, jste snědý nebo naopak světlý typ gentlemana? Dle toho se na svatbu laďte takto:

Tmavovlasý typ

Tmavovlasým mužům tahle výrazná barva vysloveně sluší, takže ji mohou bez obav zvolit i ve svatební den bez omezení.

Světlovlasý typ

U světlých typů je ale nezbytné doplnit korálovou něčím tmavším: aby nepůsobili nemastně neslaně. Volte tmavý oblek (černý nebo tmavě modrý) a korálovou si šetřete na kravatu.

Ryšavý typ

Pánům se zrzavými vlasy korálová bohužel nesluší, vypadají v ní jednotvárně. Obecně by se jí měli spíš vyhýbat. S kravatou living coral (uvázanou třeba v antracitovém obleku) ale trendy fešáci rozhodně budou!

 

Co takhle říct ANO v obleku ušitém do posledního stehu v České republice? V obleku od Vývoje budete in i po svatbě…