Otevřete si stránky barbershopu, sjedete k nabízeným službám a vůbec nevíte, co s Vámi na křesle udělají? Přečtěte si krátký slovník základních pojmů. A nic Vás už při návštěvě holičství nepřekvapí.

Barber
V doslovném překladu holič či pánský kadeřník. Zkrátka profesionál, který z Vás po hodině v jeho křesle udělá úplně nového člověka.

Barbershop
Je místo, kde se postarají o Vaše vlasy i vousy. K tomu si často můžete dát šálek kávy, panáka alkoholu, pivo či limonádu.

Hot towel
Česky můžeme tento pojem přeložit jako horký ručník. Jak tedy samotný název napovídá, je to technika naparování vousů horkým ručníkem před holením. Aby vousy změkly. Pak přijde na řadu břitva a holení.

Beard trim
I toto sousloví můžeme přeložit do češtiny. Beard jsou anglicky vousy. Trim znamená upravený či zastřihnout. A oba překlady platí. Barber se totiž postará o to, aby krátké i dlouhé vousy vypadaly dobře a měly styl.

Fade
Ostříhejte mě, prosím, do ztracena. Takovou větu jste určitě u svého holiče už někdy řekli. A to znamení i slovo fade. Barber tedy holí vlasy od nuly postupně po určitou délku vlasů.

Hair tattoo
Tetování nemusí být na hlavě jen takové, jaké má boxer Mike Tyson. Tetování můžete mít i dočasné, a to pomocí vlasů. Necháte si na nich vyholit různé ornamenty.

Druhy střihů

Střihů existuje nepřeberná řada. Níže je jen malá ukázka toho, jaké účesy mohou kadeřníci vykouzlit.

Combover
Mezi oblíbené střihy patří combover, jinak řečeno přehazovačka. Je to velmi elegantní možnost, jak si poradit se začátkem plešatění. Ale účes je vhodný i pro muže, kteří mají vlasů dostatek.

Pomps
Někdy označovaný také jako střih Pompadour. Nejlépe jej popíše to, když si vybavíte mladého Elvise Presleyho. Tedy účes, kdy jsou vlasy nad čelem vyčesané nahoru. Dříve se nosily delší boky, v poslední době bývají často kratší.

Tapers
Neboli zkosený účes. Je to klasický sestřih, kdy jsou vlasy po obvodu hlavy krátké a čím, jsou blíže temenu, tím jsou delší.