Každý muž dříve anebo později dospěje do stádia, kdy už nechce krást přítelkyni krém na obličej, používat šampon 3v1 a nadávat, že mu zase došly jednorázové žiletky. Že pořád patříte do zmíněné kategorie, ale štve vás to? Anebo pořádně nevíte, co by vaše skříňka v koupelně měla obsahovat? Přečtěte si náš seznam těch nejzákladnějších produktů a potřeb pro muže, které vám zaručeně usnadní péči o váš zevnějšek. A taky vám po jejich zakoupení drahá polovička nemůže říct, že o sebe nedbáte, a to za doplnění sortimentu v koupelně určitě stojí 😊. 

1. Deodorant  

Deset z deseti žen vám potvrdí, že není nic horšího než páchnoucí chlap. Myslete na to a mějte vždy po ruce příjemně vonící deodorant.

2. Set na manikúru

Ať už jdete na rande anebo na pracovní schůzku, čisté a upravené nehty jsou základem. A než hledat po celém bytě nůžky, které by splnily potřebnou službu, doporučujeme koupit si pánský manikúrní set, kterých je na internetu nepřeberné množství. 

3. Šampon

Poraďte se se svým barberem, v lékárně anebo přímo v obchodě, jaký šampon je vhodný pro vaše vlasy. Vyhněte se všem přípravkům 3v1 či nekvalitním značkám, které způsobují více škody než užitku. Zní to jako reklama z televize, ale ten rozdíl jde vážně hned poznat 😊.

4. Hřeben

Ani hřeben není radno sdílet se svojí partnerkou, pokud nechcete pravidelně poslouchat remcání, že jste jej po použití zase nevyčistili. Typ hřebenu záleží na délce a typu vlasů každého z vás, pokud váháte, stačí se poradit u svého barbera anebo přímo u prodejce.

5. Parfém / Toaletní voda

Příjemná vůně parfému anebo toaletní vody, to jsou snadné plusové body u každé ženy. Proto radíme nepodcenit výběr a mít vždy nějakou voňavou lahvičku nablízku.

6. Přípravky na holení

Alfa a omega každého muže, který holí tváře do hladka – kvalitní strojek anebo žiletka, krém či gel na holení a voda po holení. Jak správně pečovat o holenou pokožku si přečtete zde.

7. Přípravky na úpravu vlasů

V počtu produktů není třeba konkurovat ženám, navíc co muž, to jiný střih a tím pádem i odlišná potřeba péče o vlasy. Jsou muži, kteří nepotřebují přípravek žádný. Pokud ale účes muže potřebuje každodenní údržbu, považujeme jako základ tužící gel anebo pomádu na matný anebo mokrý vzhled.

 

 

 

8. Přípravky na úpravu vousů

Rutina každého vousáče – pročísnout vous, vetřít olej, balzám anebo vosk a upravit tvar. Úprava zabere pár minut a vás to promění k nepoznání. Jaký prostředek se hodí na váš plnovous, si přečtěte zde.

9. Krém na obličej

Vrásky sice mužům sluší, i přesto nepodceňujte péči o vaši pleť. Stačí si zakoupit jeden kvalitní krém, abyste zamezily vzniku ekzémů, vyrážek či jiných nešvarů, které vás mohou nepříjemně potrápit.

10. Vše pro ústní hygienu

Tohle snad ani není třeba psát, ale ať to tu máme kompletní – všichni povinně pasta a kartáček na zuby, ústní voda a ideálně také dentální nit či mezizubní kartáček.

11. Sprchový gel

Mentolový, ovocný, svěží, bylinkový…každému vyhovuje něco jiného, hlavně ať jsou „sprcháče“ vždy v zásobě.  Takže když nevíte, co vám má dát tchýně k narozeninám anebo pod stromeček, sprchových gelů (a ponožek) není nikdy dost.