Partnerem časopisu BARBER´S HOUSE je tradiční značka české pánské konfekce i obleků na míru, od roku 1931 také značka českých gentlemanů – VÝVOJ.

Pan Radek Chládek je předsedou představenstva oděvního družstva VÝVOJ Třešť. Člověk, který oblékal pana prezidenta Václava Havla a další významné osoby české politické a společenské scény.

Zajímalo nás: Jak se dnes obléká pravý český gentleman? A samozřejmě také to, zda chodí do Barber Shopu?

Pane Chládku, kdo dnes rozhoduje o šatníku moderního gentlemana?

To je otázka, na kterou nelze jednoduše odpovědět. Je hodně mladých gentlemanů, kteří si nechají poradit od maminky, ale stále více mužů se samo vzdělává v módě, a tím si budují vlastní styl. Rádi se setkáváme s muži, kteří mají jasnou představu, a my pomáháme jejich představy dotvořit.

Jak by se dal charakterizovat takový pravý český gentleman?

Pokud si říkám gentleman, tak to není jen o tom, že se chovám k druhým slušně. Ale také uznávám určité hodnoty a zásady.

Co máte na mysli?

Vrátím se do období první republiky, kdy vznikla naše firma a Česko bylo silnou zemí hlavně z důvodu podpory českého průmyslu. V té době bylo nemyslitelné nepodpořit českého řemeslníka. Podle mého to bylo to gentlemanství, které, jak doufám, se vrací a pánové opět hledají kvalitu, a hlavně český výrobek.

Myslíte si, že v Česku vládne módě konzum nebo se nám blýská na lepší časy?

Móda je dnes obecně z větší části o konzumu… typu: Chci oblek na celý život. Je však, a to mě těší, stále větší část mužů, kteří se chtějí odlišovat. A to jen třeba oblekem na míru s vlastním monogramem nebo kapesníčkem ve výrazném kontrastu.

Na jaké informace se mohou naši čtenáři – MUŽI – těšit v časopisu BARBER´S HOUSE od VÝVOJE?

VÝVOJ přinese společně s časopisem BARBER´S HOUSE čtenářům ucelené informace – jak o sebe pečovat, i jak se oblékat. Protože v módě vždy platilo: Mít dokonale padnoucí oblek není vše, je také nezbytné mít perfektní střih vlasů a upravený vous.

S tím se nedá nesouhlasit 😊 Vy osobně chodíte do Barber Shopu?

To víte, že ano – jsem dlouholetým zákazníkem Barber Shopu u nás v Prostějově. Tam jsem konečně našel tu správnou službu pro muže.

Tu správnou službu?

Jako chlap si v Barber Shopu konečně péči o vlasy i pleť užívám. Nejen, že mě skvěle ostříhají a oholí, navíc dostanu výbornou kávu… případně skvělý rum 😊

Takže byste mužům návštěvu Barber Shopu s klidem doporučil?

Pokud hledají službu a zážitek, pak rozhodně! Ten pocit je srovnatelný s tím, když si necháte ušít oblek či košili na míru. Atmosféra je to, co dělá Barber Shop něčím výjimečným. A stejný zážitek mají muži v našich krejčovských salonech při výběru obleku.

Kdybyste obě služby měl shrnout v jedné větě?

Pak je to individuální přístup ke každému klientovi – ten je u těchto služeb na prvním místě.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji VÝVOJI mnoho spokojených mužů.