Bez peněz do hospody nelez, zní jedno české přísloví. Podobné rčení ve znění „bez plnovousu do barber shopu nelez,“ určitě neplatí. Návštěva barbershopu je pro všechny muže. A nezáleží, jestli mají strniště nebo dlouhé vousy.

Barbershopy mají dveře otevřené všem mužům. Nezáleží, jestli chtějí jen ostříhat vlasy nebo si nechají upravit i vousy. Naopak důležité je příjemné a profesionální prostředí, kde se postarají o potřeby všech. Věděli to i ve starověkém Řecku, kde muži v křeslech holičů trávili celé hodiny.

Péče pro všechny

Barbershopy nabízí mnohem více než jen precizní úpravu vousů. Na své si přijdou všichni muži. V takovýchto holičstvích nabízí komplexní péči. Na prvním místě je vždy úprava vlasů, do takových střihů, které Vám budou sedět na míru. V dobrém barbershopu si poradí s každým účesem, který bude dokonale ladit s Vaší do hladka oholenou tváří i upraveným vousem.

Více než obyčejné kadeřnictví

Barbershopy nejsou jen o stříhání, jako klasické kadeřnictví. Důležitá je i atmosféra, kde může být muž opravdu mužem. Důležité je, aby se tam host cítil dobře. K tomu pomůže kromě ochotného personálu i něco na pití. Často si v barbershopu proto vychutnáte i kvalitní kávu. Když se přijdete ostříhat po práci, můžete sáhnouti po něčem ostřejším. U mnohých barberů si proto vychutnáte i pivo, či destiláty nebo míchané nápoje.

Vyzkoušejte sami

Pokud hledáte místo, kde můžete nad sklenkou či šálkem něčeho dobrého probrat mužské záležitosti, a ještě odejít s perfektním účesem i vousy, určitě do barbershopu zajděte. Za zkoušku to stojí.